SEPETİM

AÇILIŞA ÖZEL KARGO ÜCRETSİZ !

Butik Rehberi

Butikciler.com Alışveriş Rehberi

 

Alıcı ve satıcıları tek çatı altında buluşturan butikciler.com hizmetleri, ödeme altyapısı kurulu olan bir satış platformudur. Kendi stoğunu bulundurmayan site, sanal butik açmak ve en güncel moda ürünlerle müşterileri buluşturmak isteyenlere yeni bir alan yaratır.

 

 Butikciler.com Nasıl Çalışır?

 

 Sanal butiğini açan kullanıcılar kendi markaları için ayrılan bölüme ürünlerini yüklerler. Alıcıdan sipariş gelmesi halinde tüm hazırlıklar ve kargo süreci butik tarafından yapılır. Operasyonun basit, hızlı, güvenilir ve kolay olmasını sağlayan bu özellik maliyet avantajı sağlar. Online alışveriş deneyiminin keyifli ve kazançlı hale gelmesini sağlayan ucuz butik uygulaması, bu özelliğiyle işini geleceğe taşımak isteyenlere şans yaratır.

 

 Bu hizmet için satıcı tarafından bir komisyon alan butikciler, alıcı ve satıcı arasında doğacak iade, iptal veya değiştirme taleplerinden sorumlu değildir. Mağaza ve ürün yönetiminin daha verimli olmasını sağlayan uygulama için online AVM benzetmesi de yapılabilir. Tüm dünyada örnekleri görülen ve ülkemizde de popüler olan sistem sayesinde hayalindeki abiye kıyafeti arayanlar için yeni bir mağazaya bakma imkanı oluşur.

 

 Butik Açmak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

 

 Butikciler.com adresinde mağaza açmak isteyenler, siteyi ziyaret ederek pazar yeri başvuru formunu eksiksiz ve güncel bilgiler ışığında doldurmalıdır. Kişisel bilgilerin yanı sıra varsa butik linki, web site ve mesajla hazırlanması gereken form sanal mağaza açılışının ilk adımıdır. Değerlendirme süresinin sonunda markanın uygun bulunması halinde verilen mail adresine geri dönüş yapılır ve şifre belirleme işlemine geçilir. butik açma işlemleri son derece basit, hızlı ve keyiflidir. Ödeme altyapısına sahip olan butikciler.com hizmetleri hemen satış yapma imkanı sağlar. Satıcı ve firma arasında anlaşma sağlanan komisyon oranı kesildikten sonra bakiye belirtilen IBAN hesabına yatırılır.

 

 Sanal Butik Nasıl Kişiselleştirilebilir?

 

 Kişi ve markaya özel olarak belirlenen şifre, kişisel ayarların değiştirilmesinde kullanılabilir. Marka logosunun, hakkında yazısının, ürün görsellerinin, kampanyaların, fiyat bilgisinin ve ödeme seçeneklerinin girildiği alanda vitrin ürünlere de yer verilebilir. Alıcı için gerekli iletişim bilgilerinin girilmesiyle birlikte ilk satış için hazırlıklar tamamlanmış demektir. İşlemler sonrasında kesilecek fatura için "Bireysel" veya "Kurumsal" tanımlaması yapılarak işlemlere devam edilebilir.

 * Alıcı kullanım koşulları ve

 * Satıcı kullanım koşulları bir sözleşme ile güvence altına alınmıştır.

 

 Sistem, devlet tarafından belirlenmiş kurallar çerçevesinde her iki tarafa da güvenilir hizmetler sunmak için önerilen yönetmeliklere uygun olarak çalışır.

 

 Ürünler Sanal Mağazaya Nasıl Eklenir?

 

 Sistem içinde yer alan "Ürün Ekle" menüsü, sanal mağazaya yeni ürün eklenmesi gerektiğinde kullanılır. Seçilen ürün ilk olarak ilgili kategoriye eklenmelidir. İlgili markaya bir elbise girilecekse öncelikle kategorinin doğru belirlenmesi gerekir. Ardından; stok yönetimi ve satış prensiplerinin girilmesi gerekir. Bu aşamada müşteri için ne kadar fazla bilgi sisteme girilirse yapılacak alışverişte de daha az sorun yaşanacaktır. Bu aşamada mağaza sahipleri varsa sosyal medya platformları üzerinde yönettikleri hesapları butikciler.com adresine bağlayarak hedef müşteriye daha etkili bir şekilde ulaşma imkanı yakalayabilirler.

 

 Stoklu yapı satış sistemi için her zaman avantajlıdır. Aynı elbise modeline ait renk ve beden seçeneklerinin de doğru bir şekilde girilmesi önemlidir. Kumaş, kesim, kullanım ve temizleme özellikleri, ürünün yerli veya yabancı olması, desen ve kullanım önerileri alıcı üzerinde olumlu bir etki yaratacak ve ziyaretçiye kendisini fiziki olarak bir mağazada hissettirecektir. Ürünle ilgili her türlü bilginin girilmesinin ardında; ödeme seçenekleri, taksit fırsatları, kampanyalar, kargo seçenekleri ve kargo masrafı hakkında da net bilgileri verilmelidir.

 

 Ürün Satın Alındığında Süreç Nasıl İşler?

 

 Ürün satılması halinde butikciler hesabından bir bilgi paylaşımı yapılır. Kişiye özel bir ürün satılması halinde alıcı ile iletişim kurulur. Mesaj ve mail hesaplarının gün içinde düzenli olarak kontrol edilmesi müşteriyle etkili bir iletişim kurulması açısından önemlidir. Karşılıklı olarak anlaşmanın yapılması halinde ürün paketlenir ve kargoya verilir. Bu aşamada satış detaylarının eksiksiz olarak girilmesi gerekir.

 

 Siparişler menüsü altında verilen bilgiler, hazırlıkların başlaması açısından önemlidir. Alıcının istediği ürün, renk, beden veya kişisel uygulamalar hazırlandıktan sonra fatura ve diğer evraklar hazırlanarak paket içerisine konur. Ürünün belirlenen süre içerisinde hazırlanması şarttır. Alıcıyı memnun etmek için paketleme sürecine özen göstermek varsa yeni alışverişlerde kullanılmak üzere hediye çeki veya kurumsal promosyon ürünlerin eklenmesi tavsiye edilir. Aynı alıcıya ait birden fazla ürün tek pakette gönderilebilir.

 

 Ürün Bedeli Ne Zaman Hesabıma Geçer?

 

 Sanal ucuz butik kullanıcıları, sipariş verdikleri ürünü teslim aldıktan sonra ürüne "Onay" vermek zorundadır. Bu onayın ardından satıcı ve butikciler.com arasında yapılan komisyon ve ödeme vadesi doğrultusunda kalan tutar mağaza sahibinin paylaştığı IBAN hesabına yatırılır.

 

 İptal ve İade İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

 Alıcının satın aldığı ürünü beğenmemesi, değiştirmesi veya iade talebi halinde sistem üzerinde yer alan "Sorun Bildir" menüsünü kullanarak mesajını iletmesi gerekir. Bu bilgi butikciler.com üzerinde satıcıya ulaştırılır. Bu aşamada müşterinin ve satıcının hakları " Mesafeli Satışlar Yönetmeliği" çerçevesinde korunur. Abiye ürünlerde veya ilgili sanal mağazada satılan her modelin değişim şartları satış aşamasında tüketiciye bildirilmelidir. İadenin belirlenen süre içerisinde yapılmaması halinde satış gerçekleştirilmiş kabul edilir ve ödeme tamamlanır.

 

 Cayma Hakkı Nedir?

 

 Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için süre 14 gündür. Ürün kargoya verildikten sonra cayma hakkı kullanılamaz. Bu durumda gönderilen ürünün iade prosedürleri kapsamında değerlendirilmesi gerekir. Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünlerin satış esnasında bilgilendirilmesi zorunludur.

 

 Satışlarımı Nasıl Artırabilirim?

 

 Sanal mağazanın da fiziki bir mağaza gibi düşünülmesi gerekir. Sezon değişimlerinde, özel günlerde ve indirim dönemlerinde güncel moda trendlerine uygun ürün yapısı alıcı tercihleri üzerinde etkili olur. Ücretsiz kargo hizmetinin de müşterileri için önemli bir avantaj oluşturacağı unutulmamalıdır. Ürün & fiyat yapısı, ürün çeşitliliği, teslim süresi, puanlama sisteminde başarı, vitrin ürün kullanımı ve kişisel ürün satışların artırılması için dikkatle yönetilmesi gereken konu başlıkları arasında sayılabilir.