SEPETİM

AÇILIŞA ÖZEL KARGO ÜCRETSİZ !

Alıcı Rehberi

E Ticaretin Yaygınlaşması Ve Butikciler.com Sitesi

 

E ticaret özetle, 1995 yılının sonlarında internet kullanımının artmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır. Özellikle de “Google” ile birlikte yeni bir sayfa açılmıştır. Her türlü bilgiye, dünyanın diğer ucundaki bir kişiye saniyeler içerisinde ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

 

 E-ticaret ile Geleneksel Ticaret Arasındaki En Belirgin Farklar Şöyledir:

 

Alışveriş için ayrılan süreyi e ticaret çok büyük ölçüde kısaltır.

 

İnternet üzerinden alışverişte, yaygın rekabet nedeniyle aynı mal için ödenen para daha da azalmaktadır. İnternet üzerinden satış firmalar için de daha avantajlı olduğundan sunulan ürün çok daha uygun fiyata satılmaktadır.

 

E ticaret sayesinde firmalar, mağaza  kiraları ödemekten kurtulmuş olmaktadır.

 

E ticaret fiziksel açısından işçi kaybı gibi gözükse de aslında yeni sektörlerde istihdama yardımcı olmaktadır.

 

E ticaret sayesinde firmaların giderleri de büyük ölçüde azalmıştır. Bu nedenle firmalar e ticaret üzerinden satışı desteklemektedir.

 

E ticaret yine firmalar açısından iş süreçlerini kısaltmıştır.

 

 

 E ticaretin sunduğu avantajlardan ötürü mağazacılık sektörü e-ticaret üzerinden devam etmeye meyletmiştir.

 

 E ticaret Yapmak İçin Neler Gereklidir?

 

 Öncelikle internet üzerinden ne satmak istediğinizi belirlemelisiniz. Daha sonra bu ürüne yönelik olarak pazar araştırması yapmanız, girişiminizin daha başarılı olması açısından önemlidir.

 

 Sonrasında satacağınız ürünü nasıl tedarik edeceğinizi araştırmalısınız. Ürünü, uygun maliyetlerde tedarik etmeniz girişiminizin başarılı olmasına katkı sağlayacaktır.

 

 İnternet üzerinden satış için güçlü bir alt yapının oluşturulmuş olması gereklidir. Kuracağınız e ticaret sitesinin siber saldırılara karşı korunaklı olması, güvenilir olması çok önemlidir. Tüketiciler, e ticaret sitesinin alt yapısını kullanarak ödeme yapacaklarından dolandırma işlemlerine ilişkin önlemler alınmalıdır.

 

 İnternet üzerinden satış yapabilmek için başlangıçta bir şahıs şirketi açmanız gereklidir. İnternet üzerinden kuracağınız mağazanızın ödeme yöntemlerini kullanabilmesi için vergi mükellefi olmanız gerekir.

 

 İnternet üzerinden satışınızı artırabilmek için doğru hedef kitleye doğru şekilde pazarlama çalışmaları yapmanız gerekecektir. Bu nedenle site üzerinden alış-veriş yapan kişilerin bilgilerinin mevzuata uygun şekilde ve güncel tutulması önemlidir.

 

 Butikciler.com Sitesi üzerinden Alışveriş

 

 Butikciler.com , 2017 yılından bu yana tüketiciler ile tedarikçileri buluşturmaya devam eden bir sitedir. Butikçiler, bu site üzerinden, uygun fiyatlar ve güvenilir ödeme yöntemleri ile ürünlerini tüketicilere sunmaktadır.

 

 Tüketiciler de yine butikciler.com üzerinden aradıkları hemen her türlü ürüne kolaylıkla ulaşabilmekte, çok geniş ürün gamından kendileri için uygun olanları saniyeler içerisinde seçip kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir.

 

 Butikciler.com sitesi üzerinden satış yapmak isteyen bir butikseniz, site üzerinde yer alan Butik Kullanım Koşullarına uygun şekilde Butik Aç butonuna tıklayarak kayıt olabilir ve satışa başlayabilirsiniz. Eğer kayıt esnasında herhangi bir sorunuz olursa Butik Rehberi adlı butona tıklayarak sorunuza yanıt arayabilirsiniz. Ek olarak telefon aracılığı ile ya da site üzerinden göndereceğiniz e-posta ile destek talep edebilirsiniz.

 

 Butikciler.com sitesi üzerinde yer alan Butikler alanına tıklayarak siteye kayıtlı olan butikçileri görebilirsiniz.

 

 Butikciler.com Nasıl Çalışır?

 

 Sanal butiğin açılması sonrasında kurumsal kullanıcılar ürünlerini kendileri için ayrılan kısımlara yükler. Müşterinin bu ürünlerden birini sipariş etmesi sonrasında butik tedarik ve teslimat işlemlerini başlatır. Kargo süreci de butik tarafından takip edilecektir.

 

 Müşteri olarak bu sanal mağaza  üzerinden alışveriş yapmak da son derece basit. Ancak yine de sorularınız olursa Alıcı Rehberi üzerinden sorularına yanıt bulabilirsiniz.

 

 Site üzerinde kategorize edilmiş başlıklar aracılığı ile aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 Kargo İşlemleri

 

 Ürünün satışının yapılması sonrasında ilgili sanal firmaya bilgi iletilir. Sonrasında ürün paketlenir ve kargoya teslim edilir. Bu aşamada tüketicinin adresini doğru olarak iletmiş olması çok önemlidir.